24 Şubat 2012 Cuma

Kadına Şiddette Gelinen Nokta...

Televizyonda Amerikan güreşi seyrettiği için kocası tarafından dövülen iki çocuk annesi kadın,boşanma davası açtı.Hakim,ailenin psikolojik yapısını inceletti ve evliliğin yürümeyeceğine karar verip çifti boşadı.

Yargı tarihine geçecek ilginç dava,geçen hafta Ankara 5. Aile Mahkemesi'nde görüldü.İddiaya göre,televizyonda Amerikan güreşi seyrettiği için kocasından dayak yiyen H.C. adlı kadın,boşanmak için dava açtı.Kocasının aşırı derecede kıskanç olduğunu belirten H.C. ifadesinde "Eşim beni eve kapatıyor.O kadar kıskanç ki,dışarıya çıkmama,çalışmama bile izin vermiyor.Çocuklarım istedi diye onlarla birlikte televizyonda Amerikan güreşi seyrettim diye dayak yedim.Kavga eden erkeklere bakıp tahrik oluyormuşum.Ben böyle kocaya daha fazla dayanamam,lütfen beni boşayın" dedi.

Psikolog İnceledi

Hakim,duruşmalara katılmayan kocanın psikolojik durumunun araştırılması ve evliliğin yürüyüp yürüyemeceğinin anlaşılması için aile yapısının iki psikolog tarafından incelenmesine karar verdi.Çiftin evine giden psikologlar ise kocanın aşırı derecede kıskançlığını gerekçe göstererek,"Bu evliliğin yürümesi mümkün değildir" şeklinde rapor hazırlayınca,hakim,çiftin boşanmasına karar verdi.

*Hürriyet,10 Haziran 2007

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=6680398

***

Karısını,Cilveli Konuşuyor Diye 12 Kez Bıçakladı

Kıskançlık krizine giren koca,tezgahtara soru soran yedi yıllık eşini,"Cilveli konuşuyorsun" diyerek çocuklarının gözü önünde bıçakla delik deşik edip öldürdü.

İzmir'de elektrik teknisyeni Fatih Aguş (31),eşi Sevim (24),6 yaşındaki kızı ve 5 yaşındaki oğlu ile birlikte İnciraltı'ndaki bir alışveriş merkezine gitti.Alışveriş sırasında Sevim Aguş,yanından geçen tezgahtara soru sordu.Eşinin bir erkekle konuştuğunu görünce sinirlenen Fatih Aguş,"Çevrendekilerle cilveli konuşuyorsun" diyerek tartışma çıkardı.Diğer müşterilerin gözleri önünde hakaret ettiği eşini ve çocuklarını alan Fatih Aguş dışarıya çıktı.

Anlatmaya Çalıştı

Otoparka geldikleri sırada Fatih Aguş üzerindeki bıçağı çıkararak,sadece soru sorduğunu anlatmaya çalışan eşi Sevim Aguş'u çocuklarının ve onlarca müşterinin gözleri önünde 12 yerinden bıçakladı.Kanlar içinde yere yığılan ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Sevim Aguş,doktorların çabalarına rağmen kurtarılamadı.Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen polis ekipleri,Fatih Aguş'u gözaltına aldı.İfadesinde eşini suçlayan Fatih Aguş'un,"Çevresindekilerle cilveli konuşuyordu.Kendisini uyardığımda 'Bana yakışmıyorsun’ diyerek benden ayrı yürümeye başladı. Ben de sinirlendim,sonrasında da bu olay gerçekleşti" dediği belirtildi.Fatih Aguş'un,geçen yıl da yine aynı alışveriş merkezinde,bir erkeğin baktığı gerekçesiyle eşini otoparkta yine onlarca kişinin gözleri önünde dövdüğü kaydedildi.

Çocukları Ortada Kaldı

Yedi yıl önce görkemli bir düğünle evlenen Fatih-Sevim Aguş çifti,iki çocuk sahibiydi.*Taylan Yıldırım & Lokman Dağ/DHA

*Hürriyet,9 Ağustos 2007

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=7052500

***

Ayrılmak İsteyen Eşini Kaçırıp Tecavüz Etti

Antalya'da kendisinden ayrılmak isteyen ve ailesinin yanına dönen eşini kaçırıp dört gün boyunca tecavüz eden zanlı yakalandı.Üç yıl önce birbirlerini severek evlenen 23 yaşındaki B.K. ile 29 yaşındaki O.K. arasında bir süre önce şiddetli geçimsizlik başladı.O.K.'nin sabit bir işi olmaması nedeniyle yaşanan kavgalar sonucu genç kadın 1 yaşındaki kızını da alarak ailesinin evine yerleşti ve boşanma davası açtı.O.K. dava celbi eline ulaşınca öfkelendi.Dört gün önce eşini mahallede bekleyen O.K.,genç kadını dışarı çıktığında silah zoruyla kaçırdı.

Bir şirkette kasiyer olarak çalışan B.K.'yi Kemer'deki bir eve götüren çılgın koca,burada eşine defalarca tecavüz etti.Eşiyle zorla ters ilişkiye de giren O.K."Benden ayrılırsan başına iş açarım.Zaten birini öldürdüm,seni de öldürürüm" diyerek tehdit etti.Genç kadın bir yolunu bulup evden kaçtı ve polise sığındı.Ekipler,garsonluk yapan,ancak uzun süredir çalışmayan çılgın kocayı lüks bir otomobilde yakaladı.

Zanlı,"Araba patronuma ait.Kendisinin kiralarını topluyorum" dedi.Polis,ismi açıklanmayan işadamının iki aydır kiracılarından para almaya bile gitmediğini belirledi.*Soner Kocaer/DHA

*Hürriyet,5 Nisan 2008

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=8625716

***

Tecavüze Uğrayan Karısını Bıçakladı

İzmir'in Buca İlçesi Kaynaklar Beldesi'nde altı kişi,kırk gün önce 42 yaşındaki U.B.'nin konuşma güçlüğü çeken karısı 20 yaşındaki H.B.'ye evde yalnızken,3 yaşındaki kızının yanında tecavüz ettiler.Olayı anlatırsa kendisini ve kızı öldüreceklerini söyleyen saldırganlar,zaman zaman gelip,konuşma yeteneğini tümüyle yitiren H.B.'ye tecavüzlerini sürdürdüler.Tecavüzlerin bitmemesi üzerine,H.B. eşine yaşadıklarını anlattı.Çift,jandarmaya giderek şikayetçi oldu,gözaltına alınan zanlılar savcılıkça serbest bırakıldı.Önceki gece akrabalarının evinde eşiyle bu konuyu konuşurken,olayın kızının yanında defalarca yaşandığını öğrenince çılgına dönen koca,ekmek bıçağı ile H.B.'yi baldırından dört bıçak darbesiyle yaraladı.Eşini yakınlarıyla birlikte hastaneye götüren U.B.,daha sonra yaşadıklarını anlatmak için basın mensuplarını aradı.U.B.,hastanenin yakınında olayı gazetecilere anlatırken,polis tarafından gözaltına alındı.*Lokman Dağ/DHA

*Hürriyet,2 Haziran 2008

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=9074438

***

Facebook'ta Hesap Açtı Diye Karısını Öldürdü

Pendik'te bir sosyal paylaşım sitesinde hesap açtığı için eşiyle tartıştığı iddia edilen kişi,karısını başından ve göğsünden tabancayla vurarak öldürdü.

Yenişehir Mahallesi Millet Caddesi'ndeki bir evde meydana gelen olayda,iddiaya göre,Facebook'ta hesap açmasına kızdığı eşi Beyza Yılmaz (19) ile tartışan Sezer Yılmaz (26) eşini başından ve göğsünden tabancayla yaraladı.Silah seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi.Ambulansla Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan iki çocuk annesi Beyza Yılmaz,hastanede hayatını kaybetti.

Eşini tabancayla öldürdüğü öne sürülen Sezer Yılmaz ise gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Sezer Yılmaz'ın bir süre önce işsiz kaldığı için bunalıma girdiği iddia edildi.

Beyza Yılmaz'ın cesedinin Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak incelemenin ardından,memleketi Balıkesir'e gönderileceği öğrenildi.

*Haberx,24 Şubat 2012

http://www.haberx.com/facebookta_hesap_acti_diye_karisini_oldurdu(17,n,10896054,184).aspx

***

Rüyada Aldattığını Gördüğü Eşini 15 Yerinden Bıçakladı

Rüyasında eşini mahalleden başka bir erkekle kendisini aldatırken görünce kıskançlık krizine giren koca,18 yaşındaki kadını 15 yerinden bıçakladı.Hastaneye kaldırılan genç kadın tedavi altına alınırken,polis kaçan kocayı arıyor.

İzmir'in Konak ilçesinde 19 yaşındaki Mehmet Gezen,iddiaya göre üç gün önce gece uyurken rüyasında bir yıllık eşi 18 yaşındaki Fatma Gezen'i,mahalleden bir erkekle kendisini aldatırken gördü.Gördüğü rüya gözünün önünden bir türlü gitmeyen Mehmet Gezen,önceki akşam işten eve dönünce,eşine rüyasını anlatıp,kendisini aldatıp aldatmadığını sordu.Eşinin bunun sadece bir rüya olduğunu söylemesine rağmen ikna olmayan Mehmet Gezen,ısrarını sürdürünce taraflar arasında çıkan tartışma büyüdü.Mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla talihsiz kadını 15 yerinden yaralayan Mehmet Gezen,daha sonra yaya olarak kaçtı.Fatma Gezen'in çığlıklarını duyunca eve gelen komşuları durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi.İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen 112 acil servis ekibi,tarafından ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Fatma Gezen,buradaki ilk müdahalenin ardından,İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.Polis ekipleri,kaçan kocayı yakalamak için harekete geçerken,hayati tehlikeyi atlattığı öğrenilen Fatma Gezen'in,polise verdiği ilk ifadesinde,"Eşim bir gün önce rüyasında kendisini mahalleden başka bir erkekle aldattığımı görmüş.Ertesi gün bunu bana anlattı.Çok kıskanç biri olduğu için tartışmaya başladık" dediği belirtildi.

*Sabah,28 Mart 2012.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/03/28/ruyada-aldattigini-gordugu-esini-15-yerinden-bicakladi

***

"Rüyasında Soyundular" diye Ailesini Öldürdü!*
Tarikat üyesi Selahattin Alkan,“rüyasında soyunduklarını gördüğü” için karısını ve kızını uykularında elleriyle boğarak öldürdü.

DHA’nın haberine göre Dudullu’da oturan Sebahattin Alkan (48),dün gece,uyumakta olan eşi Ruzkat Alkan’ı ve misafirliğe gelmiş olan,evli ve bir çocuk annesi kızı Sevgi Aslan’ı elleriyle boğdu.

Alkan daha sonra bir üst katında oturan ağabeyinin yanına çıkıp durumu anlattı.Gözaltına alınan Alkan,polise verdiği ifadede karısı ve kızını,“rüyasında soyunduklarını gördüğü için” öldürdüğünü söyledi.

Tutuklanan Alkan’ın,bir tarikata bağlı olduğunu söyleyip,“Kötü niyetli kişiler tarafından evim,yatak odam gözetleniyor” dediği öğrenildi...

*
"Rüyasında Soyundular" diye Ailesini Öldürdü!,Haberartıtürk,16 Temmuz 2013.

http://www.haberartiturk.com/ruyasinda-soyundular-diye-ailesini-oldurdu-6043h.htm
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder